Informacje prasowe Konkursy

30/30 – finaliści i szczegóły wystawy konkursu na najlepszą okładkę płytową 2020

Już za miesiąc dowiemy się kto zostanie zwycięzcą Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2020. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej 18 czerwca 2021 o 18:00, a będzie ona dostępna codziennie aż do 1 sierpnia w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru (Poznań).

Rekordowa jest w tym roku zarówno pula nagród (15 000 zł), jak i aż 15-osobowy skład Jury złożony m.in. z cenionych grafików i ilustratorów okładek, fotografów czy dziennikarzy muzycznych. Do wprowadzonej w ub. roku Nagrody Specjalnej im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia doszła także Nagroda Specjalna za Edytorstwo, w której uhonorowany zostanie całokształt fizycznego wydania albumu.

obrady jury, fot. Jakub Krzyżanowski

Finałowa 30-tka Konkursu 30/30

Tymczasem po burzliwych i hybrydowych obradach znana jest już tytułowa 30-tka finalistów, którzy powalczą o wspomniane nagrody:

1. Marcin Grzęda – Swiernalis “Psychiczny fitness”

1. Marcin Grzęda - Swiernalis "Psychiczny fitness"

2. Mariusz Mrotek / fotograf: Iza Grzybowska – Maria Sadowska “Początek nocy”

2. Mariusz Mrotek / fotograf: Iza Grzybowska - Maria Sadowska "Początek nocy"

3. Mateusz Lengling: Przyłu “Homeless Boy”

3. Mateusz Lengling: Przyłu "Homeless Boy"

4. Mateusz Machalski, Filip Zwierzchowski: Sebastian Fabijański “PRIMITYW”

4. Mateusz Machalski, Filip Zwierzchowski: Sebastian Fabijański "PRIMITYW"

5. Michał Siciński: Voo Voo “ANAWA 2020”

5. Michał Siciński: Voo Voo "ANAWA 2020"

6. Nagi Ganni, Kajetan Łukomski: Baasch “Noc”

06 - Baasch - Noc (Nagi Ganni, Kajetan Łukomski AVTOMAT)

7. Natalia Łabędź (projekt graficzny), Roman Kozłowski (fotografia): EABS “Discipline of Sun Ra”

Natalia Łabędź (projekt graficzny), Roman Kozłowski (fotografia): EABS "Discipline of Sun Ra"

8. Patryk Hardziej: Pure Phase Ensemble 9 “Live at SpaceFest!”

8. Patryk Hardziej: Pure Phase Ensemble 9 "Live at SpaceFest!"

9. Paweł Fabjański, Bartłomiej Walczuk, Julia Konopka (Osom Studios): Jan-rapowanie “Uśmiech”

9. Paweł Fabjański, Bartłomiej Walczuk, Julia Konopka (Osom Studios): Jan-rapowanie "Uśmiech"

10. Paweł Fabjański: LASS “LOVEHOLIC”

10. Paweł Fabjański: LASS "LOVEHOLIC"

11. projekt: Bovska / fotografia: Łukasz Murgrabia: Bovska “Sorrento”

11. projekt: Bovska / fotografia: Łukasz Murgrabia: Bovska "Sorrento"

12. Tomek Głowacki (druk: Aga Brwi): Jakub Buchner “Muzyka do filmu Czarne Złoto Warszawy”

12. Tomek Głowacki (druk: Aga Brwi): Jakub Buchner "Muzyka do filmu Czarne Złoto Warszawy"

13. Tomek Kuczma: Krzysztof Zalewski “Zabawa”

13. Tomek Kuczma: Krzysztof Zalewski "Zabawa"

14. Zbigniew M. Bielak: Darkthrone “Shadows of Iconoclasm”

14. Zbigniew M. Bielak: Darkthrone "Shadows of Iconoclasm"

15. Bartłomiej Walczuk: Quebonafide “ROMANTIC PSYCHO NERD”

15. Bartłomiej Walczuk: Quebonafide "ROMANTIC PSYCHO NERD"

16. Bartłomiej Walczuk (Osom Studios): Quebonafide “ROMANTIC PSYCHO”

16. Bartłomiej Walczuk (Osom Studios): Quebonafide "ROMANTIC PSYCHO"

17. Dawid Gąsiorek: Giorgio Fazer “Odarci z godności”

17. Dawid Gąsiorek: Giorgio Fazer "Odarci z godności"

18. Dominik Nowakowski, Aleksandra Olszówka: Opał “Oczy Szeroko Zamknięte”

18. Dominik Nowakowski, Aleksandra Olszówka: Opał "Oczy Szeroko Zamknięte"

19. Hanna Cieślak: Pin Park “Doppelganger”

19. Hanna Cieślak: Pin Park "Doppelganger"

20. Hanna Cieślak: Clinamen “The Tropisms of Spring”

20. Hanna Cieślak: Clinamen "The Tropisms of Spring"

21. Jacek Walesiak: JWP/BC “Koledzy”

21. Jacek Walesiak: JWP/BC "Koledzy"

22. Bartosz ‘Fisz’ Waglewski: Waglewski Fisz Emade “Duchy ludzi i zwierząt”

22. Bartosz 'Fisz' Waglewski: Waglewski Fisz Emade "Duchy ludzi i zwierząt"

23. Juice (Gracjan Donarski – fotografia, Wojtek Piotrowski – projekt): Mikromusic “Kraksa”

23. Juice (Gracjan Donarski - fotografia, Wojtek Piotrowski - projekt): Mikromusic "Kraksa"

24. Kamil Tatara: Bloki “Insecta”

24. Kamil Tatara: Bloki "Insecta"

25. Kamila Ćwiklińska, Aleksandra Józefów, Joanna Kurowska, Monika Górka: Alfah Femmes “No Need to Die”

25. Kamila Ćwiklińska, Aleksandra Józefów, Joanna Kurowska, Monika Górka: Alfah Femmes "No Need to Die"

26. Kornel Ofierski: Różni wykonawcy “Moniuszko B-day Bash”

26. Kornel Ofierski: Różni wykonawcy "Moniuszko B-day Bash"

27. Łukasz Paluch: Skalpel “Highlight”

27. Łukasz Paluch: Skalpel "Highlight"

28. Łukasz Paluch: Wacław Zimpel “Massive Oscillations”

28. Łukasz Paluch: Wacław Zimpel "Massive Oscillations"

29. Łukasz Pałczyński: Hania Rani “Home”

29. Łukasz Pałczyński: Hania Rani "Home"

30. Maciej ‘Animisiewasz’ Grochot: Błoto “Kwiatostan”

30. Maciej 'Animisiewasz' Grochot: Błoto "Kwiatostan"

A Tobie, która z finałowych okładek podoba się najbardziej? Ja mam swoich faworytów, jednak nie będę ich na razie zdradzał.