Design Konkursy Patronat Top

PGDAwards 2020 – poznaliśmy wyniki konkursu (część 2)

26 czerwca w Komunie Warszawa w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród organizowanego po raz czwarty konkursu Polish Graphic Design Awards. Dziś zapraszam do zapoznania się z drugą częścią długiej listy nagrodzonych.

Polish Graphic Design Awards 2020

W ramach konkursu 14 zespołów jurorskich przyznało 200 nominacji, 65 wyróżnień i 45 nagród głównych dla najlepszych projektów graficznych 2020 roku. Łącznie 110 nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie Polish Graphic Design Awards 2020 skłoniło mnie do rozbicia wyników na dwie części. Pierwszą z nich miałeś już okazję przeczytać.

PGDAwards 2020 – poznaliśmy wyniki konkursu (część 1)

Wyniki Polish Graphic Design Awards 2020 część 2

W pierwszej części zaprezentowałem zwycięzców kategorii takich jak m.in. Identyfikacja wizualna rozszerzona, plakat użytkowy czy ilustracja prasowa. Dziś przyszła pora na nagrodzonych w kategoriach: Kroje Pism, Wydawnictwa, Prasa, Infografika, Wayfinding, Opakowania, Motion Graphics, Digital Media, Eksperyment i Studenckiej.

Akcydensowy krój pisma

nagroda główna: Mateusz Machalski Yalla Display

nagroda główna: Maciej Połczyński (Laïc: Type Foundry) Eklektyk

Maciej Połczyński (Laïc: Type Foundry) Eklektyk

wyróżnienie: Mateusz Machalski Afronaut

Mateusz Machalski Afronaut

wyróżnienie: Jacek Walesiak URSYNÓW_001

Jacek Walesiak URSYNÓW_001

wyróżnienie: Ania Wieluńska, Borys Kosmynka, Filip Tofil Afiszuj się!

 

Tekstowy krój pisma

nagroda główna: Mateusz Machalski, Borys Kosmynka, Anna Wieluńska Półtawski Nowy

Półtawski Nowy to projekt digitalizacji oraz rozbudowy kroju pisma Antykwa Półtawskiego

Kaligrafia i liternictwo

wyróżnienie: Patryk Hardziej Kask dla Roberta Kubicy

Patryk Hardziej Kask dla Roberta Kubicy

wyróżnienie: Alina Rybacka-Gruszczyńska 36 days of type 2020

Alina Rybacka-Gruszczyńska 36 days of type 2020

Nominacje 2020:

Traffic Design Signpainting

Beletrystyka, publicystyka lub reportaż

nagroda główna: Marta Lissowska Dziewczyna i pistolet

Marta Lissowska Dziewczyna i pistolet

nagroda główna: to/studio Seria Mini Wydawnictwo Tajfuny

to/studio Seria Mini Wydawnictwo Tajfuny

wyróżnienie: Kuba Sowiński Rzeczy dzieją się w Warszawie

Kuba Sowiński Rzeczy dzieją się w Warszawie

Nominacje 2020:
Elipsy Dramatopisanie
Marcin Markowski Bracia krwi Peter Milčák
Kuba Sowiński, Wojciech Kubiena, Paweł Źelazniakowicz Kazimierz Serocki. Piszę tylko muzykę.

Album i katalog

nagroda główna: Pilar Rojo Tomasz Machciński

Pilar Rojo Tomasz Machciński

nagroda główna: Ryszard Bienert Historie Naturalne

Ryszard Bienert Historie Naturalne

wyróżnienie: Ryszard Bienert Leszek Knaflewski. Knaf’s Not Dead

wyróżnienie: Marta Gawin Kronika Parkowa. 70 ciekawostek na 70-lecie Parku Śląskiego

Marta Gawin Kronika Parkowa. 70 ciekawostek na 70-lecie Parku Śląskiego

Nominacje 2020:

Mateusz Machalski Change
Marcin Markowski Bunt/Podeksty
Ryszard Bienert Władysław Hasior
Kaja Gliwa Krakowski Salon Sztuki 2019
Agata Biskup Wieże ciśnień – Tomasz Kręcicki

Książka dziecięca i młodzieżowa

nagroda główna: Ola Płocińska Smakologia

Ola Płocińska Smakologia

wyróżnienie: Przemysław Liput Miasto Potwór

Przemysław Liput Miasto Potwór

wyróżnienie: Kasia Walentynowicz, Beata Dejnarowicz Coś i nic

Kasia Walentynowicz, Beata Dejnarowicz Coś i nic

Nominacje 2020:

Joanna Bartosik Trzy życzenia
Hekla Studio Rzeczy mało widoczne

Raport, książka edukacyjna, wydawnictwo techniczne, słownik

nagroda główna: Bękarty Noti

Bękarty Noti

nagroda główna: Krzysztof Bielecki Things We Do Together

wyróżnienie: Warsaw Creatives AERON

Warsaw Creatives AERON

wyróżnienie: Olek Modzelewski Jadłonomia

Olek Modzelewski Jadłonomia

wyróżnienie: Aleksandra Toborowicz Catalogue of Incunabula in the National Library of Poland

Aleksandra Toborowicz Catalogue of Incunabula in the National Library of Poland

wyróżnienie: Monika Wojtaszek-Dzadusz Projekt wydawnictw dotyczących nauki pisania i czytania

Monika Wojtaszek-Dzadusz Projekt wydawnictw dotyczących nauki pisania i czytania

Nominacje 2020:

dziadkowiec.design Antynatalizm
Marcin Markowski Bunt/Podteksty
Ryszard Bienert Awangardowe Muzeum
Ryszard Bienert Vademecum Malborskie
Tomek Głowacki Różnorodność – zainspiruj się!
Marcin Hernas US/THEM. Hate Speech at the Service of Politics
Elipsy Zmiana ustawienia Historia polskiej scenografii teatralnej i społecznej XX i XXI wieku

Wydawnictwo muzyczne lub filmowe

nagroda główna: Bękarty Enter Enea Festiwal

Bękarty Enter Enea Festiwal

wyróżnienie: 247 Studio O.S.T.R. „Gniew”

247 Studio O.S.T.R. „Gniew”

wyróżnienie: Kukugrafika Obrazy ruchome Sai Ga

Kukugrafika Obrazy ruchome Sai Ga

wyróżnienie: Krystian Berlak i Kamil Pietrzak Biały Tunel

Krystian Berlak i Kamil Pietrzak Biały Tunel

Nominacje 2020:

Karol Tomoki Yamazaki Tova
Łukasz Paluch Highligh – Skalpel
Jacek Walesiak Płomień 81 – Szkoła 81

Druki drobne, czyli broszura, program wydarzeń, publikacja okolicznościowa, ulotka informacyjna, druk promocyjny

nagroda główna: Aneta Lewandowska Igor i tajemnicze przygody, czyli historia chłopca z ITP

Igor i tajemnicze przygody, czyli historia chłopca z ITP

wyróżnienie: zespół wespół Clearance

Nominacje 2020:

Marta Nawrocka Tartaruga
Joanna Skiba / Måndag Studio Skarb
Marta Kopyt Nienawidzę matematyki
Sławomir Jakub Zeszyt z programem
Studio Spectro Sea-see perspective on law
Aneta Lewandowska Pierwotna małopłytkowość immunologiczna
Halo creative studio Informator dla Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie

Kalendarz

nagroda główna: Krzysztof Bielecki Diary 2021

Krzysztof Bielecki Diary 2021

wyróżnienie: TOFU Studio Powtórka z muzyki

TOFU Studio Powtórka z muzyki

wyróżnienie: Karolina Włodarczyk i Weronika Szychowska Jaśnie Plan

Karolina Włodarczyk i Weronika Szychowska Jaśnie Plan

Nominacje 2020:

Marta Szmyd Planner
Curated Paper Pan Planer
Curated Paper Pan Kalendarz 2021

Magazyn

nagroda główna: Marek Knap, Natalia Cyrankiewicz Ruch Muzyczny

Marek Knap, Natalia Cyrankiewicz Ruch Muzyczny

Nominacja 2020:

Mateusz Machalski newonce.paper

Infografika

wyróżnienie: Dorota Orlof E-waste Leaking From Europe

Dorota Orlof E-waste Leaking From Europe

Nominacja 2020:

Karolina Wiśniewska Personal data – phone calls

Wayfinding

nagroda główna: UVMW System oznakowania Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie 

UVMW System oznakowania Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie 

wyróżnienie: Studio Otwarte System Informacji Miejskiej Rybnika

Studio Otwarte System Informacji Miejskiej Rybnika

Nominacje 2020:

Studio Blisko Centrum Południe
Studio Blisko Rezydencja Łazienki Park 

Wystawa

nagroda główna: deal design • studio Refugees Welcome 2020

deal design • studio Refugees Welcome 2020

Nominacje 2020:

Podpunkt Archiwa Rodzinne
Szymon Zakrzewski Moc Muzeum
Łukasz Walendziuk (zespół wespół) Zawołani po imieniu

Szyld, witryna, tablica lub plansza

nagroda główna: Wunderfabrik Szyld Wolno 

nagroda główna: 247 Studio Adidas Poland HQ

247 Studio Adidas Poland HQ

Nominacje 2020:

Ola Niepsuj Jamniczek
Traffic Design Design Zoo

Okolicznościowe opakowanie

nagroda główna: Halo Creative Studio Seoulkid

Halo Creative Studio Seoulkid

nagroda główna: MELT Quebonafide Romantic Psycho – AR Cover

wyróżnienie: Unifikat Studio Wits

Unifikat Studio Wits

wyróżnienie: Unifikat Studio Love First

Unifikat Studio Love First

Nominacje 2020:

Unifikat Studio Lost Saints
Beata Śliwińska „Barrakuz” Design & Define

Seryjne opakowanie

nagroda główna: Motyw Studio Wino Kamil Barczentewicz

Motyw Studio Wino Kamil Barczentewicz

wyróżnienie: Studio Otwarte Łan

TOFU Studio Kofikada

wyróżnienie: TOFU Studio Kofikada

TOFU Studio Kofikada

Nominacje 2020:

19 Południk Mazurro
Dozen Victor et Louise
Podpunkt Hagi Cosmetics
Małgorzata Frąckiewicz Ed Red

Short film

wyróżnienie: Isobar Polska, Platige Image, Big Sync Music Warsaw ZEN.com

Nominacja 2020:

Televisor Wawel Królewskie Mleczko

Long film

nagroda główna: Beata Śliwińska Barrakuz, Bartek Szadurski Rasmentalism Nowe plemię

wyróżnienie: Pigeon Studio First Home

wyróżnienie: Pigeon Studio articy:draft 3

Nominacje 2020:

Pickled Frames Ordo Pickled Frames
Piotr Ciereszyński DNSimple 10th anniversary
Norbert Mikołajczyk Great people do awesome things – no matter where they are!

Mapping i projecting

nagroda główna: panGenerator The Shimmering Pulse of Shenzhen

wyróżnienie: MELT Atelier des Lumières

MELT Atelier des Lumières

Nominacja 2020:

MELT PRO8L3M x ADIDAS

Animacja interaktywna

wyróżnienie: MELT Quebonafide Romantic Psycho

 

Mobile

nagroda główna: MELT Quebonafide Romantic Psycho

 

Nominacja 2020:

Albert Salamon TTMM-S for Fitbit Versa

Desktop

nagroda główna: Syfon Studio Archiwum Protestów Publicznych

Syfon Studio Archiwum Protestów Publicznych

Nominacja 2020:

Seyfried Studio Mariaciszewska.com
Unwind Studio The Dictionary of Female Feelings

Game

nagroda główna: Ovid Works Metamorphosis

Ovid Works Metamorphosis

Nominacja 2020:

Panowie Programiści & Sparing Digital Z Kalisza do Kamerunu

Projektowanie eksperymentalne

nagroda główna: panGenerator The Shimmering Pulse of Shenzhen

wyróżnienie: Patryk Hardziej, Ada Zielińska ISLAND

Patryk Hardziej, Ada Zielińska ISLAND‍

Nominacja 2020:

Marta Gawin SAW Stacja Audio-Wizualna

Projekt dyplomowy

nagroda główna: Antoni Kwiatkowski Adapt Typeface

nagroda główna: Oliwia Michniewska, Paulina Szuścik Zamigaj mi!

Oliwia Michniewska, Paulina Szuścik Zamigaj mi!‍

wyróżnienie: Dorota Nowak Publikacja tymczasowa

wyróżnienie: Balbina Fabia Przewodnik po Krakowie

Balbina Fabia Przewodnik po Krakowie

wyróżnienie: Karolina Kaczmarek Psychologia tłumu

Karolina Kaczmarek Psychologia tłumu

wyróżnienie: Martyna Kasycz Kobiece wyprawy w Himalaje

wyróżnienie: Karolina Glanowska Gra planszowa dla osób niewidzących i widzących

Karolina Glanowska Gra planszowa dla osób niewidzących i widzących

Nominacja 2020:

Piotr Kacprzak Kulmhof
Katarzyna Rachuba Od kuchni
Kornelia Konieczka Berlin Insider
Martyna Leszek Łysa Śpiewaczka
Karolina Grzelak Sisters Of Europe

Projekt studencki

nagroda główna: Konrad Rószkowski Martial Hearts

Konrad Rószkowski Martial Hearts

nagroda główna: Dawid Fik DIY TEA

Dawid Fik DIY TEA

wyróżnienie: Piotr Pająk Restauracji Nabil

Piotr Pająk Restauracji Nabil

wyróżnienie: Agnieszka Kotowska Bioplastik is Fantastik Bag

Agnieszka Kotowska Bioplastik is Fantastik Bag

wyróżnienie: Natalia Gil i Julia Juzyk Domniemane Aspekty Nieświadomości

Nominacja 2020:

Olaf Stachurski Animki
Miłosz Kawaler Clock Work
Olaf Stachurski Przerwa od homofobii
Ola Szczepaniak Manera Display Typeface
Katarzyna Kocur Koalicja Letnich Festiwali Literackich
Mateusz Baran 16. edycja Krakowskiej Jesieni Jazzowej

To już wszystkie nagrodzone projekty. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratuluję. Blog Design Alley był patronem medialnym tej imprezy. Do zobaczenia za rok!

Tagi: