Kilka dni temu zadebiutował krój Ping-Pong Neue – efekt rewitalizacji i rozbudowy Ping-Ponga Elżbiety Krużyńskiej. Zobacz, jak prezentuje się odświeżona wersja i sprawdź, skąd możesz ją pobrać za darmo.
Ping-Pong – o kroju
Ping-pong to pismo płaszczyznowe zaprojektowane w Ośrodku Pism Drukarskich przez Elżbietę Krużyńską. Pierwsza wersja ukończona została w 1974 roku. Projekt przygotowano w wariantach pozytywowym i negatywowym, przeznaczonych do produkcji nośników pisma urządzeń do fotoskładu. Autorka korzystała z pomocy fotografa Zenona Renke, z którym w pracowni Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego prowadzili próby rastrowania liter różnej wielkości i z różną liniaturą rastra.

Ping-Pong Neue – rewitalizacja i rozbudowa
W 2020 Mateusz Machalski chciał zdigitalizować i rozbudować cały krój. Dzięki pomocy prof. Piotra Welka z Akademii Sztuk Pięknych, który przygotował w processignu program do wektorowych rastrów, całość stała się możliwa. Następnie Mateusz Machalski i Małgorzata Bartosik zaczęli rysunek wszystkich znaków oraz programowanie kroju pisma. W porównaniu do oryginalnych rysunków nowy Ping-Pong ma rastry pozwalające na wyświetlanie na monitorach, delikatnie zmienioną konstrukcję oraz znacznie rozbudowany zestaw znaków. W procesie digitalizacji pomogli również: Adam Twardoch, Michał Jarociński oraz Andrzej Tomaszewski.
Mateusz Machalski, spiritus movens przedsięwzięcia, uznany projektantem roku 2019 w konkursie Polish Graphic Design Awards, wcześniej odpowiedzialny był za takie projekty jak Bona Nova, Brygada 1918 czy Półtawski Nowy. Ponadto jest autorem ponad 30 rodzin pism pisma, licznych krojów korporacyjnych, multiskryptowych i ponad 100 identyfikacji wizualnych firm, instytucji oraz wydarzeń.
Pobierz Ping-Pong Neue za darmo
Krój Ping-Pong Neue możesz pobrać za darmo ze sklepu capitalics.wtf. Nie jest to może bardzo uniwersalny krój, ale z pewnością jak masz pomysł na jego wykorzystanie, to będzie to bardzo wdzięczny font, zwłaszcza do projektowania takich elementów jak plakat, czy okładki płyt. A Ty co sądzisz o tym kroju? Zamierzasz włączyć go do swojej kolekcji krojów?
źródło: typoteka.pl