Anurati
Na początek Anurati, bardzo ciekawy font francuskiego designera Richarda Emmerana. Ten futurystyczny font, pierwotnie stworzony z myślą o stronie web autora, moim zdaniem nada się lepiej jako element logo czy materiałów drukowanych. Fontu możecie używać za darmo, zarówno do projektów prywatnych, jak i komercyjnych.
Hensa
Hensa to bardzo ciekawy font w stylistyce ręcznego malunku. Świetnie nada się do identyfikacji czy tworzenia form do druku, takich jak plakaty, zaproszenia czy ulotki. Niestety, jak to często bywa w tego typu przypadkach, nie posiada on polskich znaków diakrytycznych.
Befindisa
Kolejny darmowy font stylizowany na pismo ręczne. Idealnie nada się do identyfikacji kobiecego biznesu czy tworzenia form do druku. Niestety nie posiada on polskich znaków diakrytycznych.
Magnolia Script
Bardzo ciekawy, stworzony przez rosyjską typografkę Tanya Cherkiz, font typu script. Jego wielką zaletą jest posiadanie polskich znaków diakrytycznych, co nie jest rzeczą częstą wśród darmowych fontów tego typu. Dodatkową zaletą jest fakt, iż font może być używany komercyjnie. Zachęcam również do zapoznania się z portfolio autorki, gdzie znajdziecie wiele ciekawych projektów z zakresu kaligrafii.
Escafina
Escafina to bardzo ładny font w stylu retro, stylizowany na reklamy połowy XX wieku, zaprojektowany przez Rileya Crana. Font posiada trzy różne grubości (high, medium i low) oraz polskie znaki. Dostępny jest on za darmo do użytku prywatnego. Za komercyjną licencję zapłacicie 55$.
Aqua Grotesque
Kolejnym fontem, w stylistyce retro, jest nawiązujący do lat 40 XX wieku Aqua Grotesque. Krój stworzony przez Laurę Pol charakteryzuje się ostrymi, geometrycznymi kształtami. Znakomicie nada się on do stworzenia na jego podstawie logo czy innych tego typu grafik.
Rising Star
Rising Star to bardzo ciekawy font, idealny do tworzenia logo czy plakatów. Font zawiera kilka wariantów liter oraz ligatury. Niestety nie posiada on polskich znaków. By pobrać font musicie zapisać się na listę mailingową serwisu pixelbuddha. Pełną wersję, zawierającą 3 grubości możecie kupić tutaj.
Lemon Tuesday
Kolejny font rodem z Rosji, wywodzący się z petersburskiego TypeType foundry. Tym razem dostajemy font oparty na ręcznym liternictwie, idealnie nadający się do nagłówków, plakatów, ulotek czy innych materiałów do druku. Podobnie jak u poprzednika spotkamy tutaj polskie znaki, a fontu będziemy mogli użyć bezpłatnie do projektów komercyjnych.
Affogato Sans
Nikt nie powiedział, że fonty dla kobiet to tylko kroje stylizowane na pismo ręczne. Kobiety dużą wagę przywiązują do szczegółów, dlatego kolejnym fontem jest bezszeryfowe Affogato Sans, które zachwyca drobnymi smaczkami. Affogato to rodzina fontów, zaprojektowana przez Erica Lobdella, składająca się z pięciu odmian. Font zawiera polskie znaki i nada się świetnie zarówno do kreacji logo czy identyfikacji wizualnej, jak do umieszczenia na stronie www czy blogu.
Lombard
Na sam koniec font z projektu Warszawskie Kroje. Lombard to krój stworzonych w oparciu o charakter warszawskiego liternictwa. Więcej o projekcie i jego autorach możecie przeczytać tutaj.
To już wszystkie fonty, które przygotowałem na dzisiaj, mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tym wpisem kończę też tydzień kobiecy na blogu i wszystkim czytelniczkom jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego!
Bardzo fajny wpis z tymi fontami 🙂
Dziękuję bardzo:) Powoli przygotowuję kolejny wpis z serii „fontowej” więc zapraszam do odwiedzania bloga regularnie;)
Myślę, że panowie także coś dla siebie znajdą, bo ja na pewno. 😉
Ja właśnie ogrywam Rising Star w najnowszym projekcie, także z pewnością nie są to tylko fonty dla kobiet;)
Ciekawe fonty, na pewno je sobie odnotuję 🙂