Blogowanie

Share Week 2017 czyli trochę inaczej o ulubionych blogach

top photo shareweek 2017
Szósta edycja Share Week, czyli tygodnia, w którym autorzy polecają innych autorów, właśnie się kończy. Ja na ostatniej prostej postanowiłem dodać coś od siebie.

W tym roku długo zastanawiałem się czy przystąpić do tej akcji. Z jednej strony mam już swój własny cykl, w którym polecam swoich ulubionych autorów i trudno było mi umieścić w tej rzeczywistości kolejny wpis o podobnej tematyce. Z drugiej jednak wiem, że akcja Andrzeja ma spory zasięg, zdecydowanie większy od mojego bloga i mogę dzięki temu wspomóc mniej znanych twórców, których czytam i cenię.


Czym jest i na czym polega Share Week?

Share Week to akcja Andrzeja Tucholskiego, polegająca na polecaniu twórców przez innych twórców. W tym roku do bloggerów dołączyli także youtuberzy i twórcy podcastów, co powinno jeszcze bardziej rozszerzyć zasięg akcji. W poprzednim roku 487 twórców oddało 1461 głosów na 797 twórców. Aby wziąć udział w akcji wystarczy stworzyć wpis (podcast, film), w którym polecisz swoich trzech ulubionych autorów (zupełnie jak ten, który właśnie czytasz) i wypełnić ankietę na stronie autora. W ten sposób wspierasz swoich ulubionych twórców i pozwalasz im zaistnieć w zestawieniu, które z roku na rok jest popularniejsze i bardziej znaczące.


Lista moich blogów

Tak jak pisałem już w pierwszym akapicie zdecydowałem się na prezentację trzech bloggerów, którzy nie należą do topu popularności w Polsce. Owszem mógłbym tu napisać o Jacku Kłosińskim, którego czytam i cenię czy o Natalii Hatalskiej. Te osoby nie potrzebują jednak promocji dlatego zdecydowałem się na mniej znanych twórców.

artique.pl

Na początek blog Kacpra Korzeniowskiego o sztuce miejskiej, designie i modzie ulicznej. Super miejsce gdzie lifestyle w naturalny sposób miesza się z projektowaniem. Jeśli jesteś fanem street wearu lub po prostu ładnych rzeczy ten blog jest dla Ciebie. O ile często nie zgadzam się z Kacprem w wielu kwestiach, o tyle wciąż jego blog pozostaje dla mnie skarbnicą inspiracji.

alw.pl

Blog Andrzeja Ludwika Włoszczyńskiego o visual identity, projektowaniu, wizerunku firmy, książkach, internecie, etc. Andrzej jest nestorem polskiej blogosfery designerskiej, stróżem dobrego imienia herbów, które pozbawia się znaczenia tworząc logo wsi, miast, powiatów czy województw. Bardzo lubię czytać Andrzeja gdyż dzięki pochodzeniu z innego pokolenia ma często zupełnie inne spojrzenie na projektowanie i odpowiedni dystans. Oprócz bloga prowadzi on projekt Orli Dom, gdzie stara się ustandaryzować polskie godło narodowe.

k85.pl

Przy trzecim nominowanym trochę prywaty gdyż chciałbym polecić bloga mojego kumpla z pracy Tomka (choć on nie wie, że się tu znalazł już wie;) pozdrawiam!). Tomek jest project managerem w projektach it, posiada duże doświadczenie w obsłudze klienta. Ponadto posiada on sporą wiedzę na temat Agile i Scruma, co może potwierdzić certyfikatem Professional Scrum Master level I. Właśnie przytoczone przeze mnie tematy, a także szeroko pojęte internety, są tematyką bloga Tomka. Dlaczego chciałbym polecić k85.pl? Bo szeroka tematyka, połączona z wiedzą ekspercką i lekkim piórem sprawia, że na następne teksty czeka się z niecierpliwością.


Na koniec chciałbym zachęcić wszystkich do tej zabawy. Wpisy z Waszymi ulubionymi twórcami możecie publikować jeszcze dziś do końca dnia. A wszystkich, którym mało, zapraszam do zapoznania się z artykułami z serii Follow Friday, w których polecam swoich ulubionych blogerów.

Gustaw Grochowski

Założyciel DesignAlley.pl, designer, freelancer, blogger, ex rugbysta. Od ponad dziesięciu lat związany z designem i projektowaniem. Aktualnie na etacie w korpo, w pięknym i słonecznym Gdańsku.

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dopieszczamy.pl
6 lat temu

Zajrzałam na polecane przez Ciebie blogi i rzeczywiście są bardzo ciekawe!

Bookowa Dziewczyna
Bookowa Dziewczyna
6 lat temu

Bardzo lubię blog Andrzeja Tucholskiego, często czytam jego bloga. Super, że powstała taka akcja. Blogi przez Ciebie udostępnione ciekawe, widać, że prowadzone przez ludzi z pasją, a to zawsze doceniam 🙂

Gustaw Grochowski
6 lat temu

Świetnie to podsumowałaś! Pasja to jest właśnie to słowo, którym można określić te trzy osoby. Pasja to też to czego szukam w blogach, często czytam coś co średnio mnie interesuje właśnie dlatego, że widzę zaangażowanie autora w temat, o którym pisze.

Sylwia Antkowicz
Sylwia Antkowicz
6 lat temu

Lubię share week, można się dowiedzieć kogo lubią czytać inni blogerzy

Aleksandra Pakuła
6 lat temu

Świetne polecajki – nie znałam żadnej z nich, a okazuje się, że warto. Za to właśnie lubię SHARE WEEK – w tym roku poznałam całą masę inspirujących miejsc.

Gustaw Grochowski
6 lat temu

Ja dzisiaj od rana siedzę i przeglądam różne wpisy Share Weekowe i udostępniane w nich blogi. Mam wrażenie, że zaraz zabraknie mi darmowych subskrypcji an feedly albo czasu na ogarnianie tych wszystkich źródeł;)

Wojtek| Bielecki.es
6 lat temu

Ciekawe miejsca poleciłeś, niewątpliwie będę zaglądał do nich regularnie. Sam niestety tak się zbierałem do tej akcji, że nie zdarzyłem z własnym wpisem.

Gustaw Grochowski
6 lat temu

Ja też zdążyłem na ostatnią chwilę. Nie wiedziałem do końca jak potraktować ten wpis i jak to ugryźć, bo już niezależnie od tego polecam i tak czytane przez siebie osoby. No ale w końcu się zabrałem i zdążyłem;)

Wojtek| Bielecki.es
6 lat temu

Dałem sobie szansę i w nieco ponad 1,5h „naskrobałem” własną listę miejsc ważnych dla mnie w blogosferze. Samo zgłoszenie u Andrzeja na blogu udało mi się wypełnić chyba 2 minuty przed północą. W wolnej chwili zapraszam do lektury. 😉

Gustaw Grochowski
6 lat temu

Chciałem Ci zasugerować, że jeszcze możesz zdążyć, ale popatrzyłem realnie na czas jaki pozostał do końca i zwątpiłem;) No ale jednak się udało, super! Wpadnę jutro zobaczyć czy znam osoby, które poleciłeś:)

Wojtek| Bielecki.es
6 lat temu

Jak czasami złapię fazę to idzie szybko i jak po maśle, albo też idzie jak po maśle ale pisze długi i epopeję. 😉

| Z naciskiem na szczęście

Polecanie twórców, których lubimy czytać to świetna sprawa 🙂 Można poznać tyle fantastycznych blogów, o których wcześniej nie miałaś pojęcia 🙂
Pozdrawiam

Justyna
6 lat temu

Sama nie wzięłam udziału w SW, ale lubię czytać Wasze opisy! A potem spędzać cały dzień na czytaniu… zamiast na pracy 😉

Daniel Aaron Prokop
6 lat temu

Będę musiał zaznajomić się z Twoimi rekomendacjami 🙂

Patrycja Janicka
6 lat temu

Żadnego z tych blogów nie znałam i bardzo dobrze, oto chodzi w Share Weeku, chętnie poznam:)

15
0
Would love your thoughts, please comment.x