Kurs InVision i Craft – UX i Systemy Projektowania rozpocząłem i skończyłem zaraz po InVision Studio – Interakcje w UI, którego recenzję mogłeś przeczytać na blogu. Trochę zajęło mi opisanie go, bo… rozpocząłem kolejny. Trzeba przyznać, że przyswajanie wiedzy w serwisie Eduweb wciąga.
O platformie Eduweb.pl
Tak jak pisałem w nagłówku, nowa odsłona Eduweb jest już w zamkniętej wersji beta, więc wkrótce prawdopodobnie ujrzy światło dzienne. O bolączkach aktualnej witryny pisałem już w poprzedniej recenzji, więc nie ma sensu się powtarzać. Żeby minusy nie przysłoniły nam plusów, muszę napisać, że serwis Eduweb w aktualnej wersji wciąż jest wystarczający, by w przyjemny sposób przyswajać wiedzę. Jego mocną stroną są przede wszystkim merytoryka oraz wysoka jakość obrazu i dźwięku. Dużą zaletą jest również ilość kursów i warsztatów, w których możesz wiąć udział. Eduweb.pl posiada w swojej bazie 168 kursów wideo, podzielonych na 10 różnorodnych kategorii (Web Design, Wektory i DTP, UI i UX, Front-End, Back-End, Wordpress i CMS, Grafika i 3D, Wideo i Audio, Fotografia oraz Promocja i Biznes).
Miałem okazję testować zamkniętą wersję beta nowego serwisu Eduweb, jednak zobowiązałem się nie zdradzać jeszcze, jak wygląda i działa serwis. Nie mogę więc napisać, że na ten moment nowy serwis Eduweb prezentuje się bardzo obiecująco i autorzy zawarli w nim większość rzeczy, których brakuje mi w starym Eduwebie.
Grzegorz Róg: o prowadzącym
Podobnie jak w przypadku zalet i wad platformy Eduweb, o Grzegorzu pisałem już w kursie dotyczącym InVision Studio. Nie chcę się za bardzo powtarzać, bo jeśli nie czytałeś tamtego wpisu, to klikając link powyżej, możesz łatwo się do niego przenieść. Dla leniwych powiem tylko, że Grzegorz Róg jest twórcą platformy Eduweb i bardzo doświadczonym prowadzącym, z doświadczeniem zarówno w samym projektowaniu, jak i właśnie w prowadzeniu kursów, szkoleń czy wystąpień publicznych. Grzegorz to także jeden z moich ulubionych prowadzących, a możesz mi uwierzyć, że widziałem już dziesiątki kursów, zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Kurs InVision i Craft – UX i Systemy Projektowania: treść kursu
Kurs InVision i Craft – UX i Systemy Projektowania trwa 4 godziny, jednak warto przygotować się mniej więcej na 8-10 godzin nauki. W tym czasie, wraz z Grzegorzem, przygotujesz z użyciem Sketcha koncept strony www, poznasz świetny plugin Craft oraz możliwości platformy InVision. W kursie przejdziesz kompletny proces tworzenia strony www, od fazy przygotowań, przez fazę koncepcyjną, w której stworzysz moodboardy czy userflow, fazę prototypowania, w której stworzysz i połączysz wireframe’y, fazę projektowania, w której stworzysz style guide i podstawy design systemu, aż po fazę handoff, w której nauczysz się jak poprawnie udostępnić projekt klientowi lub zespołowi deweloperskiemu. Sketch jest tu tylko narzędziem, więc jeśli korzystasz na przykład z Photoshopa, to nie stracisz za wiele, zwłaszcza, że plugin Craft, który bardzo pomaga w projektowaniu, jest dostępny także na tę platformę.
Czego nauczysz się z tego kursu? Przede wszystkim przejdziesz kompletny proces tworzenia prostej strony www. Prostota strony, którą zaprojektujesz, nie jest jednak tożsama z tym, że jest to typowy projekt dribbblowy. Taka witryna spokojnie mogłaby istnieć i Ty jako projektant, mógłbyś zlecenie na zaprojektowanie takiej strony dostać. Podczas całego procesu, przez który przejdziesz w tym kursie, poznasz nie tylko możliwości platformy InVision, która jest najbardziej popularnym narzędziem w branży UI/UX, zdobędziesz również sporo wiedzy teoretycznej, którą będziesz mógł wykorzystać w swoim następnym projekcie. W kursie znajdziesz też dodatkowe treści, takie jak podstawy tworzenia design systemów, wykorzystanie w praktyce pluginu Craft, czy wreszcie wersjonowanie plików w Abstractcie.
Kurs InVision i Craft – UX i Systemy Projektowania: czy warto?
Komu mogę polecić kurs? Z pewnością kurs InVision i Craft – UX i Systemy Projektowania mogę polecić wszystkim początkującym UX/UI designerom, którzy nie poznali jeszcze narzędzi oferowanych przez InVision. To rozwiązanie jest teraz branżowym standardem, więc warto je znać. Polecam go też wszystkim, którzy nie mieli okazji zaprojektować żadnej witryny od podstaw. Kurs Grzegorza pozwoli Wam zobaczyć, jak wygląda idealny proces i z czym będziecie się mierzyć, jeśli podejmiecie pracę w zawodzie UX czy UI designera. Kurs polecam też projektantom, którzy dotąd nie mieli za wiele do czynienia z projektowaniem interfejsów, a chcą się przebranżowić albo rozszerzyć wachlarz swoich umiejętności.
Komu odradzałbym zakup kursu od Eduweb? Z pewnością branżowym wyjadaczom. Jeżeli w pracy nad swoimi projektami interfejsów, korzystasz z rozwiązań od InVision, to raczej większość przedstawionych tu treści, będzie dla Ciebie oczywistością. Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznacz na inny kurs, który pozwoli Ci rozwinąć umiejętności, których Ci brakuje, albo w których czujesz się słabiej.
Podobnie jak w przypadku kursu z InVision Studio, tak i tutaj mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobrze przygotowany kurs, za uczciwą cenę. Ja sam, choć pracuję jako projektant interfejsów od prawie trzech lat, muszę przyznać, że dowiedziałem się kilku nowych rzeczy i nauczyłem kilku sztuczek, o których nie miałem pojęcia, a które ułatwiają mi teraz codzienną pracę. Jeżeli chcesz nauczyć się projektować interfejsy, a przy okazji poznać platformę InVision, to ten kurs z pewnością Ci się spodoba.
Cena: 79zł, 118zł (w pakiecie z kursem InVision Studio – Interakcje w UI), 438 zł (w pakiecie z kursami InVision Studio – Interakcje w UI, Flinto – Tworzenie Interaktywnych Prototypów, Framer – Tworzenie Interaktywnych Prototypów i Principle – Projektowanie Interakcji) lub za… 12682zł (razem ze wszystkimi innymi kursami z Eduweb.pl)
Kurs kupisz tutaj
Kurs InVision i Craft – UX i Systemy Projektowania do testu przekazał serwis Eduweb.pl